Monday, 24 Jun 2024

Oszczędne robienie zakupów

shop

W poprzedniej części zaprezentowaliśmy 5 skutecznych sposób na generowanie oszczędności w związku z podstawowymi zakupami. W dzisiejszym artykule kolejna piątka naszego zestawienia, które pomoże zaoszczędzić każdemu – nawet największemu zakupoholikowi. Zapraszamy do lektury!

Wzmożona czujność

Popularne i jakże krzykliwe etykiety z napisem „wyprzedaż!” i „promocja!” nie zawsze muszą oznaczać cen niższych. Są to zabiegi stosowane od wielu lat w celu przykucia uwagi klientów wałęsających się pomiędzy sklepowymi półkami bez skonkretyzowanego celu. Wielu z nich daje się nabrać na chwytliwe hasła stanowiące część kampanii marketingowej. Aby mieć pewność, że to rzeczywista obniżka cen, warto porównać inne produkty tego samego rodzaju. To pozwoli na wygenerowanie kolejnych oszczędności.

shop2

Unikaj codziennych zakupów

Codzienne robienie zakupów sprawia, że bardzo często chwytamy po produkty, których normalnie byśmy nie kupili. Biegnąc do osiedlowego spożywczaka po kilogram mąki bardzo często ulegamy pokusie zakupu produktów promocyjnych – np. w kolejce do kasy. Kompleksowe zakupy – raz w tygodniu, a nawet raz w miesiącu pozwolą na racjonalizowanie żywnościowych racji, a w efekcie – oszczędności.

Lista zakupów to podstawa

Lista zakupów jest kluczowa, aby nie wydawać dodatkowych pieniędzy na produkty zbędne. Doskonałym sposobem jest przywieszenie w kuchni kartki, którą będziemy regularnie uzupełniać tylko niezbędnymi produktami. W ten sposób nie zapomnimy o żadnym ważnym produkcie – w efekcie wyposażeni w niezbędne rzeczy zaoszczędzimy więcej pieniędzy. Warto pamiętać, że skuteczność list zakupowych zaczyna się właśnie od momentu ich tworzenia poprzez późniejszą – miejmy nadzieję, równie racjonalną realizację.

shopping

Robienie zakupów w godzinach szczytu

Zakupowe godziny szczytu to okres od 16.00 do 18.00. W tychże godzinach najwięcej osób wraca z pracy. Ogromne kolejki przy kasach to nie tylko strata cennego czasu, ale także pokusa wynikająca ze znużenia w oczekiwaniu na swoją kolej. Wtedy to najczęściej w ramach walki z nudą sięgamy po gumy do żucia, batoniki, napoje energetyczne, czy maszynkę do golenia – wszak może się kiedyś przydać…

Sprawdź także: Comparic – kursy kryptowalut

Uwaga na sklepowe triki

Zwłaszcza duże markety dysponują całym arsenałem pomysłów mających na celu przyciąganie klientów. W ten sposób osłabiają czujność i wykorzystują moment w celu sprowokowania potencjalnego klienta do skorzystania z promocji. Sposobów tych jest mnóstwo, dlatego warto mieć na uwadze metodykę działań większości dyskontów. W ten sposób z pewnością nie zwiększymy domowej dziury budżetowej.

Przy współpracy z https://comparic.pl/.